online

0 800 210 028

Товарів не знайдено

Купівля телескопа може збити з пантелику. Особливо вашого першого телескопа. Тому що інструкції на тему «Як обрати телескоп» з перших рядків бомбардують рефлекторами-рефракторами, апертурою, типами монтування та іншими термінами, яких вкрай складно не злякатися.

Насправді вибір визначатимуть два параметри — ціна та розміри. У першому випадку можна знайти компроміс: купити телескоп б/у на «Техноскарбі» та витратити менше запланованого, а в іншому доведеться визначатися за обставинами. Якщо девайс виявиться занадто великим для жителів крихітної міської квартири — можливо, трапиться таке, що розбирати та перевозити його стане незручно та взагалі лінь.

Важливий момент — потрібно знати, чого від гаджета розумно вимагати. Барвисті, деталізовані знімки далеких галактик, які борознять інтернет, знімають не домашні телескопи. Часто це — оброблені колажі з корекцією кольору, створені за допомогою чогось на кшталт телескопа «Кеплер», який обійшовся NASA в 550 млн доларів. Але для того, щоб надихнутися астрономією серйозно і на все життя, досить навіть споглядати Місяць — об'ємний та справжній. А для цього потужності «Кеплера» або «Хаббла» не знадобляться. Тому причина купити телескоп №1 — заради освіти. Спостерігати кільця Сатурна та інші небесні тіла — ніщо так не розширює кругозір, не дає поняття про те, як світ влаштований. Складно придумати більш корисне хобі.

Причина №2 — через цікавість. Деякі моделі прекрасно працюють і вдень. І на Землі досить об'єктів, гідних вивчення. Використовуйте телескоп як найпотужніше збільшувальне скло — спостерігайте (або фотографуйте) гори, захід сонця і міста.

Причина №3 — через славу. Часто комети, планети (наприклад, PH1, розташовану в системі з чотирма «сонцями»), отвори в атмосфері Юпітера та народження зірок першими помічали аматори. Деякі з них дали небесним тілам свої прізвища та навіки увійшли в історію астрономії.