Кавомолки
Як думаєте, що більшою мірою впливатиме на смак вашої ранкової кави: якщо купити кавомолку або кавоварку? Можливо, з відповіддю на перший погляд складно погодитися, але вона однозначна — кавомолку.
Кава, яку ми купуємо вже меленою, потрапляє до нашої чашки не зовсім свіжою. Це не означає, що нею легко отруїтися, мов забутим у холодильнику кефіром, зате в такому вигляді ви недоотримуєте: а) дозу кофеїну (адже знайоме відчуття, коли після американо ефекту бадьорості немає?); б) всі відтінки смаку та запаху, на які конкретний сорт багатий. Замість цього виходить трохи гірке пійло коричневого кольору — загалом може і нагадує каву, але тільки якщо немає з чим порівнювати.
Спробуйте перемолоти зерна, і одну частину заварити відразу ж, а другу залишити у шафі на пару тижнів. Між попередньо меленим і тільки-но роздрібленим різниця буде більш помітною, ніж якщо ви просто придбаєте нову кавоварку. Тому що в процесі екстракції зі свіжомеленої кави можна витягнути максимум її можливостей.
До того ж кавомолка (б/у теж прекрасно підійде для цієї цілі) відкриває доступ до експериментів — альтернативні технології приготування кави вимагають помелу різного ступеня. Для екстракції у френч-пресі потрібні частки великого розміру, а в турці можна варити і дрібні («в пил»). Чим більша гранула — тим більше часу займе її приготування. З кавомолкою легко міняти пристрої для варіння, оскільки з нею можна встановлювати розмір часток самостійно.
Яку кавомолку краще вибрати: жорнову або з ножами?
Кавовий сноб на це питання відповість однозначно — жорно. Мовляв, частинки виходять одного розміру, тому що тиск на боби розподіляється рівномірно. А ротаційна ніби ріже зерна. Але механізми удосконалюються — сьогодні навіть такі кавомолки оснащені декількома режимами помелу, і все це в рамках бюджетного сегмента, тому навряд чи ви щось втратите, якщо вирішите заощадити.