10 вересня, незадовго до 9 години вечора за українським часом, у Купертіно під очманілі вигуки фанатів Тім Кук показав світові три новеньких айфони.
Свіжі, щойно з конвеєра iPhone 11, iPhone 11 Pro та iPhone 11 Pro Max з першої миті охрестили найпотужнішими, розкішнішими смартфонами за історію Apple. Але Apple вживає ті ефектні епітети кожен рік. Розберемо ж факти: що нового в смартфонах та хто з виробників подібні рішення вже застосовував.
Ви безпомилково впізнаєте iPhone 2019 року на вулиці за задньою панеллю — видасть величезний квадратний блок камер. У Pro-моделей там цілих три модулі. До початку 2020-го потрійна система стане новим стандартом, але тут Apple не перша. У портфоліо Samsung вже існує «трьохокий» Galaxy A50 , а Galaxy A9 «бере кількістю» з чотирма своїми лінзами.
Але саме додавання камер, звичайно, не гарантує, що камеру поліпшили. На деталізацію, точність пропорцій або передачу кольорів кількість не впливатиме.
Додатковий модуль, який з'явився в нових iPhone, потрібен для ширококутних фото.
Візьміть в руку флагман Apple, у іншу — будь-який смартфон минулих років. Виявиться, що кадр iPhone 11 вмістив більшу кількість об'єктів. Це дуже допомагає з пейзажами та художніми портретами (можна отримати цікаві силуети зі зміною пропорцій).
Але і тут дехто виявився більшим новатором за Apple: LG. Цілих три роки тому у флагмані V20 зробили дуже схожий на айфонівській режим перемикання звичайної камери на широкий кут.
Для якісного кадру потрібно хороше світло, багато світла. Але фотографії на смартфони зазвичай не постановочні, а життєві, та робляться тремтячими руками. Іноді — в затемнених кімнатах. За таких умов не справляються навіть дорогі флагмани, тому Apple вирішила проблему програмним забезпеченням: iPhone 11 робить в темряві дуже багато знімків, а потім збирає найчіткіші шматочки у єдину картинку (і все це неймовірно швидко).
Функція надзвичайно корисна, але в цьому компанія з Купертіно також не першопроходець. Королем нічних фотографій до цього вересня вважався «гуглофон» Pixel з аналогічним режимом Night Sight («Нічне бачення»).
Іронічно, але в 2019 році на iPhone не просто подивитися відео в людному місці разом з партнером. 3,5мм роз'єм для навушників прибрали, а два комплекти AirPods до одного гаджету під'єднати не можна.
iPhone 11 виправив непорозуміння, але, наприклад, власники Galaxy S9 з ним не стикалися. Їх смартфони початку 2018-го дозволяли транслювати аудіо на дві пари навушників ще півтора року тому.
Новому флагману — ексклюзивні кольорові рішення. Ціла промокампанія найдоступнішого iPhone 11 (звичайного, без приставки Pro) побудована на барвистих кольорах пристрою: є ліловий, зелений, жовтий та червоний.
Але тут вже Apple варто було б підглядати за суперниками — у той же час у Huawei та Xiaomi призвичаїлися такі пронизливо райдужні градієнти відливати, що око не відвести. Тут кожному своє.
Городянам більше не доведеться возити техніку на продаж до Києва.
12.09.2019
4615
Що святкує Україна у першому осінньому місяці та що з цього приводу варто дарувати.
12.09.2019
1862
Постійним покупцям — подвійна вигода.
10.09.2019
1755
Давати непотрібним речам друге життя на «Техноскарбі» прибутково як ніколи.
10.09.2019
4846
Вигідними пропозиціями потрібно радувати спонтанно: ловіть улюблену акцію від «Техноскарбу» — «Мінус 10%» повертається!
04.09.2019
4127